Informácie o regulácii

Pretože RationalFX podlieha celej rade registračných a regulačných opatrení od britskej vlády a EÚ, môžete sa spoľahnúť na to, že je vysoko regulovanou a prísne riadenou spoločnosťou.

Registrovaná spoločnosť

RationalFX je obchodná značka spoločnosti Rational Foreign Exchange Limited, zapísanej vo Veľkej Británii pod číslom 05385999.

Registrovaná adresa spoločnosti je Level 32, One Canada Square, Canary Wharf, London E14 5AB, Veľká Británia.

Dôverujú nám tisíce klientov, ktorí s nami previedli už viac ako 1.25 mld.GBP (1.25 mld. EUR, 2 mld.USD).

Spoločnosti RationalFX dôverujú tisíce spokojných zákazníkov, ktorí už vykonali medzinárodné transakcie v celkovej hodnote cez 2 miliardy libier. Našimi klientmi sú podniky obchodujúce v rádovo milióny libier týždenne, ale aj jednotlivci posielajúci domov každý mesiac niekoľko stoviek libier, dolárov alebo eur.

FCA - britský Úrad pre finančné služby

Podľa britského zákona o reguláciách peňažných služieb z roku 2009 je fungovanie RationalFX schválené vládnym Úradom pre finančné služby (FCA - Financial Conduct Authority) pod číslom 507958, s poverením vykonávať peňažné služby.

HM Revenue and Customs

Podľa regulácií o praní špinavých peňazí z roku 2007 je RationalFX registrovaná u HM Revenue & Customs (britský daňový úrad) pod číslom 12206957 ako obchodná spoločnosť poskytujúca peňažnú službu (MSB - Money Service Business). RationalFX má na plný úväzok kontrolóra prania špinavých peňazí.

Peniaze našich klientov sú uložené na klientskom účte v Barclays Bank.

V súlade s našou regulačnou politikou a preverenou praxou sú peniaze našich klientov pred poslaním k príjemcom uložené oddelene od prostriedkov RationalFX na osobitnom klientskom účte v Barclays Bank (alebo v prípade posielania na Slovensko u Tatra banky v Bratislave). Vaše platby a prevody peňazí z/do zahraničia nie sú držané nami a nemáme ani žiaden zisk z držania peňazí klientov.

Ochrana osobných údajov

Podľa britského Zákona o ochrane údajov z roku 1998 sme registrovaní na Úrade komisára pre informácie (Information Commissioner 's Office, britský nezávislý regulačný úrad pre dohliadanie na ochranu údajov) pod číslom PZ8997024.

Online bezpečnosť je našou prioritou

RationalFX online platobný a prevodný systém používa pre zabezpečenie rovnakej technológie ako online bankovníctvo. Náš server používa bezpečnostný protokol SSL - ktorý je vidieť na lište. Vaše informácie sú prevádzané v zabezpečenej forme a všetky heslá sú zakódované.
Ak vykonávate platbu pomocou debetnej karty, Váš bezpečnostný kód a internetové heslo (Verified by Visa) sú vždy skryté a zakódované.

Môžete si byť istí, že Vaše osobné dáta sú s RationalFX v bezpečí.