Stratégie proti menovému riziku

Na devízovom trhu panuje nestabilita každý deň. Vďaka mnohým faktorom ovplyvňujúcim svetové ekonomiky je hodnota mien pohyblivá. Vystavenie zmenám týchto hodnôt je nevyhnutné a ich nestabilita má priamy vplyv na Vašu ziskovosť pri obchodovaní so zahraničím.

My v RationalFX máme skúsenosti a nástroje, ktoré budete potrebovať pre správu Vašich devízových transakcií a maximalizáciu ziskovosti Vášho podnikania. S nami budete schopní implementovať stratégiu, ktorá Vás pri Vašich zahraničných platbách ochráni pred zmenami na devízovom trhu. Zároveň Vám zaručí udržateľnosť Vášho podnikania pri možnosti využitia prospešných zmien na menovom trhu.

Napríklad:

Prosím berte na vedomie, že spomínané kurzy sú aktuálne len v špecifickom momente a budú sa v budúcnosti meniť.
Rozdelenie portfólia je závislé na Vašich preferenciách.

Tento príklad je založený na aktuálnom (SPOT) kurze 1.3030.

- 20% sumy je použité pre forwardový obchod pre kurzy 1.2990/1.3010.

- 30% sumy podlieha STOP-LOSS príkazu k úhrade pri kurze 1.2880 - Ak kurz klesne, bude pre Vás lepšie si dohodnúť väčšiu čiastku pri vyššom kurze.

- 20% dohodnuté na STOP-LOSS príkaz k úhrade pri kurze 1.2800 - Ak kurz klesne na 1.2830 a poskočí, môžete si dovoliť zväčšiť požadovaný STOP-LOSS kurz o zvyšných 20%, ktoré ešte neboli prevedené.

- Uložte 30% pre vykonanie spotové transakcie.

Toto Vás chráni pred náhlym poklesom až do 70% Vášho vystavenia (viete, aká bude cena Vášho portfólia vďaka kombinácií prevedením 20% sumy pomocou termínového vkladu a 20% +30% sumy podliehajúcim STOP-LOSS príkazu) a zaručuje, že Vaše marže na prevode sú z 20% garantované vďaka termínovému obchodu. Vy si necháte 30% pre prevod pri spot kurze kvôli maximalizácii priemernej sumy, takže môžete využiť priaznivých pohybov na trhu.

Výběr hodnoty

Rôzne situácie:

Ak je skutočný kurz nižší ako kurz dohodnutý vo Vašom termínovom obchode, bude pre Vás výhodnejšie využiť pre Vaše platby termínového obchodu.
Ak je kurz nad kurzom uvedeným v podmienkach Vášho termínového obchodu, môžete vykonať transakcie SPOT alebo limitovaný príkaz na úhradu, aby ste previedli svojich 30% (80% - ak znížite svoj limitovaného príkazu k úhrade). Môžete tiež použiť ďalších 10% v nasledujúcich zmluvách - to závisí na devízových kurzoch av budúcnosti publikovaných ekonomických dátach. Náš tím vám pomôže nájsť to najrozumnejšie riešenie.
Ak kurz stále stúpa, upravíme STOP LOSS percento a úroveň, aby sme pre Vás zvýšili sumu, ktorú za svoje peniaze dostanete.
Ak kurz klesne, vykonáme dva STOP LOSS príkazy a pridáme ďalšie STOP LOSS nižšie na Vašu ochranu pre prípad, že devízový trh klesne ešte nižšie.
Okrem tejto stratégie Vás naši experti môžu kontaktovať, aby Vás informovali o zmenách na trhu. Môžeme postupovať spolu, aby sme znížili Vaše vystavenie výkyvom na devízovom trhu.

Pre viac informácií prosím kontaktujte našich poradcov.